www pesiazona.sk Porovnávač cien a produktov

Ceny.Odpadneš.sk Heureka.sk - Porovnanie produktov a cien z internetových obchodov NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.

Úvod » Biolampy a infralampy » Schott 836


    

Schott 836

horske slnko + Darček: Zadarmo Infračervená lampa Momert 3001

akcie doprava zdarma

 

Strážny pes
EAN kod: 4018243017064
bežná cena 164,99 EUR
naša cena bez DPH : 104,42 EUR
naša cena s DPH (20 %):
125,30 EUR

Horské slnko Schott SC 836

Slnko je zdrojom života na Zemi.

Svetlo a teplo slnka, ako každý vie z dovolenkových skúseností, má veľký vplyv na naše zdravie a telesnú kondíciu.

Dnes sa neuspokojíme už len s krátkodobým účinkom slnka cez sezónu. Opaľovanie pokožky zvyšuje prostredníctvom zdravého atraktívneho zovňajšku prirodzené sebavedomie a osobný pocit spokojnosti.

Takisto má opálenie aj svoj biologický zmysel, pretože chráni pokožku pred spálením od slnka napr. pred ovolenkou na prudkom slnku.

Opaľovanie sa uskutočňuje prostredníctvom určitej časti svetelného spektra, jedno je, či prirodzeného svetla slnka alebo umelo vyrobeného. Slnečné žiarenie obsahuje viditeľnú časť, ktorú vnímame ako svetlo a neviditeľné lúče, ktoré cítime ako teplo a tiež také lúče, ktoré spôsobujú červenanie našej pokožky a možu viesť až k jej spáleniu. Lúče, ktoré spôsobujú opálenie pokožky sú v oblasti neviditeľného ultrafialového žiarenia (UV), ktoré sa ďalej rozdeľuje na UVA, UVB a UVC žiarenie. Pre optimálne opaľovanie je najlepšie čo najviac žiarenia UVA pri veľmi malom podieli žiarenia UVB, pričom UVC žiarenie nie je žiadúce. Lúče UVC žiarenia Slnka sú zachytávané atmosférou Zeme, pričom lúče UVA a UVB žiarenia opaľujú pokožku. Pri relatívne vysokom podiele UVB žiarenia v slnečnom svetle može byť bledá pokožka pri prudkom účinku podráždená, sčervenaná a v konečnom dôsledku spálená.

UVA žiarič SCHOTT

Tieto žiariče majú UVA a UVB žiarenie, ktoré sú v priaznivejšom pomere, ako pri prirodzenom slnku, čo umožňuje zdravé opálenie.

Intenzita UVA žiarenia, ktoré opaľuje, je ďaleko vyššia ako pri prirodzenom slnku pri súčasnej redukcii škodlivého UVB žiarenia v porovnaní so slnkom.V porovnaní s prirodzeným slnkom sa opaľuje rýchlejšie a bez spálenia.

Dosiahnuteľné zafarbenie pokožky je porovnateľné s prirodzeným účinkom slnka. Sú však známe rozne reakcie pokožky na opaľovanie u rôznych ľudí individuálne. Tak ako pri opaľovaní na prirodzenom slnku aj tu platí, že každý človek by mal vedieť, ako reaguje jeho pokožka a podľa toho potom zvoliť postup pri opaľovaní. Z toho vyplýva aj optimálny program žiariča v jeho využití.

Typy pokožiek a čas žiarenia

Každý má svoje skúsenosti s opaľovaním svojej pokožky pri priamom slnečnom žiarení. Tomu zodpovedajúce sú aj reakcie pokožky pri umelom opaľovaní. Kto sa pomerne rýchlo opáli prirodzeným slnkom, ten sa aj žiaričom opáli bez problémov. Ale kto sa prirodzeným slnkom neopáli vôbec, má slabé vyhliadky na úspech pri opaľovaní UVA žiaričom. V medicínskej vede sa používa stupnica so 6 typmi pokožky (od bledej po čiernu), z ktorých pripadajú do úvahy z hľadiska opaľovania prvé 4 stupne, pretože stupeň V a VI zahrňuje tmavé typy pokožky (napr. Indiáni, Indovia, černosi). Tmavé pokožky sú prirodzene tmavé a opaľovanie je u nich vylúčené.

TYPY POKOŽKY I AŽ IV SA ROZLIŠUJÚ NASLEDOVNE:

Typ I

Spálenie pokožky slnkom nastupuje náhle a prudko (bolestivé spálenie), pokožka sa opáli len veľmi málo alebo vôbec (myslí sa zhnednutie pokožky) a lúpe sa. Príklad: ľudia so svetlou pokožkou, modrými očami, pehami. Neopálená pokožka je bledá.

Typ II

Opálenie nastupuje náhle a prudko (bolestivé spálenie), pokožka zhnedne len veľmi nepatrne a môže sa aj lúpať. Príklad: ľudia so svetlou pokožkou, s ryšavými alebo plavými vlasmi, s modrými alebo svetlohnedými očami. Neopálená pokožka je bledá.

Typ III

Riziko spálenia je len mierne, pokožka sa opáli priemerne. Príklad: normálny priemerný kaukazský človek. Neopálená pokožka je bledá.

Typ IV

Riziko spálenia pokožky je minimálne, pokožka zhnedne ľahko a nadpriemerne rýchlo pri každom žiarení účinkom priamej pigmentácie. Príklad: ľudia so svetlou alebo svetlohnedou pokožkou, tmavohnedými vlasmi, tmavou farbou očí (ľudia z oblasti Stredomoria, Mongolska, Orientu, Španielska atď.). Neopálená pokožka je bledá alebo svetlohnedá. Použitie žiariča Schott sa odporúča výlučne len pre osoby, ktoré možno zaradiť do typu II, III alebo IV. Ľudia s typom I nie sú v stave normálne sa opaľovať. To platí tak pre prirodzené slnko, ako aj pre ožarovanie. Ožarovaniu musí predchádzať konzultácia s lekárom.

 • UV žiarič - horské slnko
 • Nemá germicídny účinok
 • Použitie:opalovanie, kožné problémy, akné, psoriáza, nedostatok vit. D
 • Možnosť použitia na tvár a dekolt
 • 6 trubic (žiarivky Philips)
 • Časový spínač na 30 min. s automatickým vypnutím
 • Mechanická pamäť pre 4 ľudí
 • 2 ochranné okuliare
 • Príkon: 105 W
 • Rozmery (v x š x h): 36 x 23 x 18 cm
 • Hmotnosť: 3,5 kg

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

imgxYEcHu6pdbimg4sFyavZRiimg13.04.2017 15:43
imgqWLiznlfuFimgLepA4BsODKSsimg16.03.2017 16:15
YTU0ZWVh
Strážny pes
Watch DOG


Informovať na e-mail pri zmene:


       keď cena klesne pod EUR

        keď produkt bude na sklade


Zadajte Váš e-mail: